Vzdělávací aktivity pro Vaše děti přímo v naší mateřské škole

Velké cvičení v Kulturním domě

Děti chodí jednou týdně do KD cvičit. Mají spoustu tělocvikářského nářadí a náčiní, velký prostor. Paní učitelky je vedou ke správnému držení těla, posílení veškerého svalstva, procvičení hrubé motoriky a podporují v nich chuť ke sportování.

Cvičení na overaballech a balančních míčích

Cvičení na balančních míčích je pro děti velmi pozitivní, zahrnuje mnoho pohybových aktivit. děti si procvičí všechny svaly, učí se držet rovnováhu, hyperaktivní děti udrží při cvičení více pozornost, posiluje se celé tělo. Při cvičení se vyplavují endorfíny - hormony štěstí.

Příprava na školu - Klokanův kufr

Komlexní metodická pomůcka pro práci s dětmi předškolního věku. Rozvíjení vnímání, paměti, motoriky, grafomotoriky, sluchové vnímání, řeč, základní matematické představy, vnímání času, prostoru.

Více informací na www.klokanuvkufr.cz.

Logopedie přímo v mateřské škole

Během dne probíhají se skupinkami dětí  hry se slovy, hádanky, rozhovory nad obrázky, grafomotorická cvičení, dechová cvičení, cvičení k rozvoji jemné a hrubé motoriky, rozvoji slovní zásoby, artikulace a procvičuje se zrakové vnímání.

Mateřská škola Olšany, příspěvková organizace, okres Vyškov

Provozní doba školy:

Adresa: Olšany 66,
683 01 Rousínov

Tel. třída: 517 374 195
Tel. ředitelna: 517 374 194
Tel. jídelna: 517 374 193

Líbí se Vám naše stránky?

ano