Doporučení pro školy ke koronaviru

Podmínky pro přijetí

Do mateřské školy přijímáme zpravidla dítě, které dosáhlo tří let věku, podrobilo se stanoveným pravidelným očkováním. Zápis do  mateřské školy probíhá v den, který určí ředitelka školy. Jestliže není naplněna kapacita školy, mohou být přijaty i děti, které dosáhnou 3 let v průběhu následujícího školního roku.

Dítě je přijímáno na základě žádosti rodiče ( zákonného zástupce ), o přijetí rozhodne ředitelka školy. Formulář žádosti si rodiče vyzvednou v mateřské škole nebo na našich internetových stránkách. Ředitelka školy rozhodne o přijetí -  nepřijetí dítěte do MŠ na základě kritérií, která jsou dané ve směrnici školy a v zákonem dané lhůtě vyvěsí výsledky přijímacího řízení na webových stránkách školy a na vstupních dveřích MŠ Olšany.

Rodiče nově přijatých dětí jsou zvány v měsíci srpnu na informativní schůzku, kde jsou seznámeny s provozním řádem školy, vnitřní směrnicí  MŠ o úpltě za předškolní vzdělávání, způsobem platby a výší stravného, s možností adaptačního pragramu v MŠ, školním programem apod.

Kritéria pro přijetí na rok 2020-21.pdf (149729)

žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání.pdf (325836)

Dokumentace k přijetí dětí do MŠ

1. žádost o přijetí do MŠ

2. rozhodnutí o přijetí - nepřijetí do MŠ

3. dohoda o dočasném přerušení - ukončení docházky do MŠ

4. zmocnění k odvádění, vyzvedávání jinou osobou než je zákonný zástupce

5. směrnice týkající se úplaty za předškolní vzdělávání

6. údaje o dítěte do školní matriky

3.10 EVIDENČNÍ LIST PRO DÍTĚ.rtf (32,5 kB)

Úplata za předškolní vzdělávání

Celodenní provoz 350 Kč/měsíc

*) rodičem z důvodu pobírání rodičovského příspěvku

Osvobození od úplaty

1. vzdělávání v posledním ročníku mateřské školy,před nástupem do školy základní
  2. účastník nebo jeho zákonný zástupce je příjemcem opakujících se dávek pomoci v hmotné nouzi,
  3. účastníkovi nebo jeho zákonnému zástupci náleží zvýšení příspěvku na péči,
  4. účastník svěřený do pěstounské péče má nárok na příspěvek na úhradu potřeb dítěte.
  5. vzdělávání v mateřské škole zřizované státem, krajem, obcí nebo svazkem obcí se dítěti poskytuje bezúplatně od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku

Mateřská škola Olšany, příspěvková organizace, okres Vyškov

Provozní doba školy:

Adresa: Olšany 66,
683 01 Rousínov

Tel. třída: 517 374 195
Tel. ředitelna: 517 374 194
Tel. jídelna: 517 374 193

Líbí se Vám naše stránky?

ano

ne

Uzavření školy ve školním roce

V době jarních prázdnin bude mateřská škola otevřena.

V době letních prázdnin bude otevřeno prvních 14 dní v měsíci červenci a poslední týden v měsíci srpnu.

Letní prázdniny: první dva týdny v červenci škola otevřena, od 16.7. - 25.8.2018 škola uzavřena. Provoz školy od 27.8.2018.