Informace o nás

Mateřská škola se nachází v překrásném prostředí lesů, ve vesnici Olšany. Byla založena 1. 9. 1950.  Má sídlo v jedné budově s Obecním úřadem, se kterým je velmi dobrá spolupráce. MŠ je dvoutřídní s kapacitou 48 dětí.  Děti jsou rozděleny do dvou tříd, v nichž tvoří heterogenní skupiny. V modré třídě nazvané BORŮVKY je s dětmi stále p.uč. Martina Vincourová, v červené třídě nazvané JAHŮDKY je p.uč. Martina Vašíčková. P.uč. Kateřina Volfová se ve třídách střídá.

Název školního vzdělávacího programu je "Školka u lesa". Našim cílem je, aby dítě chodilo do školky s radostí a nadšením a odcházelo plné dojmů, zážitků s novými dovednostmi a znalostmi.

Vize MŠ - vytvářet prostředí tak, aby vyhovovalo dostatečně všem dětem a jejich aktivitám. Takové prostředí, ze kterého vychází pohoda, radost a dobrá nálada. Vést děti k respektu a tak si společně vytvářet dobrý vztah k sobě , kamarádům, dospělým.

Oblasti rozvoje dětské osobnosti a cíle, které si klademe: oblast biologická, psychická, interpersonální, socio-kulturní, enviromentální.

Vzdělávací obsah je uspořádán do pěti integrovaných bloků, které obsahují dílčí témata. Ta jsou východiskem pro vytváření třídních plánů, které zohledňují potřeby dětí ve třídě. Každý blok má přiřazeny kompetence a dílčí vzdělávací cíle dle RV PPV.

Doplňujícím programem školy je angličtinka, logopedie, pískání na flétnu, cvičení na overballech a balančních míčích, s předškoláky pracujeme s pomůckou Klokanův kufr.

Je nainstalována nová interaktivní tabule.

Děti se přijímají do MŠ v 6.45 - 8.30 hodin. Rodiče si děti předají osobně učitelce do třídy. Pro nově příchozí děti máme připravený adaptační program. Do  mateřské školy patří děti jen zdravé. Nemocné dítě nemusí učitelka přijmout. Rodiče jsou povinni nahlásit změny v osobních datech dítěte, změny telefonního spojení, změnu zdravotní pojišťovny. Oznámí nepřítomnost dítěte - odhlašování do sešitu v šatně dětí. Neomluví-li rodič 1 měsíc dítě z MŠ, může mu být ukončeno předškolní vzdělávání.

Školné  350,- Kč na měsíc

Předškolní děti mají školné zdarma.

Děti s odkladem školní docházky školné platí.

V budově školy je i školní kuchyně, která zabezpečuje stravování dětí MŠ, zaměstnanců a cizích strávníků.

Jak to u nás vypadá

Režim dne ve třídách

režim dne.doc (134656)

Mateřská škola Olšany, příspěvková organizace, okres Vyškov

Provozní doba školy:

Adresa: Olšany 66,
683 01 Rousínov

Tel. třída: 517 374 195
Tel. ředitelna: 517 374 194
Tel. jídelna: 517 374 193

Líbí se Vám naše stránky?

ano

ne

Činnosti v mateřské škole

Angličtina, logopedie, pískání na flétnu, cvičení na overballech a balančních míčích.

Předškolní příprava dětí - využíváme Klokanův kufr. Učitelky s dětmi pracují individuálně v dopoledních i odpoledních hodinách.

Historie Mateřské školy v Olšanech

Mateřská škola byla v Olšanech otevřena 1. 9. 1950. Po roce 2003  až do roku 2008 prošly jednotlivé části  budovy rozsáhlou rekonstrukcí. jednalo se o výměnu oken, oprava fasády, podlah ve třídě a na chodbě,  osvětelní tříd,rekonstrukce školní kuchyně, rekonstrukce školní zahrady.  Nový moderní nábytek vyhovuje hygienickým normám .Naše děti si mohou užívat hezké renovované prostředí.

Postupně jsou doplňovány nové hračky a didaktické pomůcky.

Učitelky mají dostatek materiálu pro práci s mladšími i předškolními dětmi.